Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Herkules   Czy to aby prezent?
1

Czy to aby prezent?

Wczoraj media obiegła sensacyjna wiadomość: dostaliśmy prezent od Wuja Sama, który użyczył nam nieodpłatnie na okres 11 miesięcy herkulesa. Prawie nówka sztuka, w USAF służył tylko od 1973 roku. Jak zwykle o ciekawszych aspektach całej sprawy media nie wspomniały. Ani o tym, że to żaden prezent- to po prostu rozpaczliwa próba zatarcia fatalnego wrażenia. Wszak wedle pierwotnych planów 4 z 5 Herkulesów jakie mamy otrzymać z USA powinny już ponad rok temu latać u nas.


Równie ciekawe są plany wobec użyczonego nam nieodpłatnie na okres 11 miesięcy egzemplarza. Otóż wysłużona maszyna po okresie użytkowania u nas (czyli za 11 miesięcy) ma trafić na złom. No chyba że wzorem poprzednich kosztownych prezentów ze stanów, USAFE przekaże go nam na stałe. W końcu jest w wersji jaka dostaniemy ze stanów, wyposażony może ździebko gorzej.


Obecnie gdy Europa przesiada się na większe i znacznie nowocześniejsze C 130J Super Herkules, my łaskawie wypraszamy wersję C 130E, która służbę rozpoczęła w 1962 roku. A takie stare prezenty kosztują w utrzymaniu krocie, o czym świadczy chociażby przykład fregaty Pułaski. Stare przysłowie mówi, ze biednego nie stać na rzeczy tanie, cóż widać jesteśmy bogatym państwem.

Ten wpis czytano 1212 razy.
"4 z 5 Herkulesów jakie mamy otrzymać z USA powinny już ponad rok temu latać u nas."
No to faktycznie podałeś niezłą informację. Nie interesowałem się tematem, ale jak widać media też nie raczyły ogłosić tego cudu jako łaski. Za to jako wielki dar to już tak, bo wiadomo, z AMERYKI!
karolek - Środa, 25 Listopad 2009 15:11